Nyíregyházi Kosár Közösség

belépés / regisztráció
belépve maradok
jelszóemlékeztető
jelszóemlékeztető
0
A kosár zárásáig
A kosár üres

levél zöldségek

Kategóriák
Szűrés
Új termékek
Csak új termékek
Allergének
biodinamikus, bio
tojásmentes
gluténmentes
tejmentes
cukormentes
vegán
sls free
Állatkísérletmentes
Pálmaolajmentes
Parabénmentes
Ajándékcsomag
Lejárat közeli termék
Előrendelhető termék
GMO mentes
50ft betétdíj
További szűrők
Ár szerint

Bio Leveles kel -100g

Bio leveles kel. Egy csomó 10 dkg szép  levelet tartalmaz.

400 Ft / csomó
4000 Ft/kg

Bio Mángold -Piros levélnyelű -100 g

Ellenőrzőtt bio termesztésben  termelt piros levélnyelű mangold. Egy csomag 10 dkg mangoldot tartalmaz.

460 Ft / csomó
4600 Ft/kg

BIO Mángold -Zöld levélnyelű -100g

Ellenőrzött BIO termesztéssel termelt zöld levelű mángold. Kiszerelés: Egy csomag 10 dkg levelet tartalmaz.

460 Ft / csomó
4600 Ft/kg

Bio Sóska -10 dkg

Bio termesztésben termelt bio sóska. Egy csomag 10 dkg sóskát tartalmaz.

490 Ft / csomag
4900 Ft/kg

BIO spenót -100g

Ellenőrzött BIO termesztésben engedélyezett növényvédelem alkalmazásával termelt Spenót. 1 csomag 10 dkg Spenótot tartalmaz.

690 Ft / csomag
6900 Ft/kg

Fejes saláta

  Már szabadföldi saláta,Finom vékonylevelű vegyszermentes saláta .A fejes saláta az egyik legkedveltebb salátafajta. Nincs jellegzetes íze, ezért a legtöbb zöldséggel és öntettel jól harmonizál. Leveleit kisebb darabokra tépve, vagy vékony csíkokra vágva használjuk fel.

900 Ft / db
900 Ft/db

Jégsaláta

Szabadföldön termelt A fejes salátánál súlyosabb, nagyobb fejet növeszt, levelei ropogósabbak, vastagabbak. Jól viseli az önteteket, tovább ropogós marad. 

1000 Ft / db
1000 Ft/db

Levelek zöldturmixhoz MSV -100 g

MÁNGOLD-SPENÓT-VADKÁPOSZTA-10 dkg Frissít, tisztít, méregtelenít! A csomag a levélzöldségeket egyenlő arányban, frissen szedve tartalmazza. A kövér porcsin az omega-3 zsírsavakban leggazdagabb növény. E zsírsavak egyébként még például a halolajakban, chiamag olajban, dióban és a lenmag olajban fordulnak elő jelentős mennyiségben. Innen származik gyulladásgátló és véralvadást gátló (vérkeringést serkentő, érelmeszesedés kialakulásának veszélyét mérséklő) tulajdonsága. Magas C- és E-vitamin, valamint béta-karotin és glutationtartalmának köszönhetően antioxidáns és immunerősítő hatást fejt ki. A vér koleszterin- és cukorszintjére kifejtett hatásával védi az artériákat. Ásványi sókat is tartalmaz: kalciumot, káliumot, magnéziumot, foszfort. Mézgája lágyító hatású, frissítő, sebgyógyító, víz- és féreghajtó. Elrágva erősíti a foggyökereket és megszünteti a fogínyvérzést.[3] Belsőleg a kövér porcsin a szívproblémák, illetve a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésére ajánlott. Mint megelőző szert az öregedés folyamatának lassítására alkalmazzák. Külsőleg izomgörcsök fellazítására használatos.

550 Ft / csomag
5500 Ft/kg

Levelek zöldturmixhoz FSS -100 g

FODROSKEL-SÓSKA-SPENÓT Tisztít, frissít, méregtelenít! A csomag 10dkg vegyszermentes levélzöldséget tartalmaz egyenlő arányban .

550 Ft / csomag
5500 Ft/kg

Leveles/fodros kel mix -200 g

Vegyszermentesen nevelt fodros és leveles kel mix. 200g/csomag. Fodros és leveles kel vegyesen összeválogatva. A fajták között érezhetően van különbség ízvilágban. Elkészíthető salátákba keverve, de főzeléknek is alapanyag lehet. Egyszer véletlenül grillezés során picit hőkezelve lett, és nagyon finom, nem fonnyad meg, jó a textúrája. 

600 Ft550 Ft / csomag
2750 Ft/kg

Mángold -200 g

A mángold nagyon egészséges zöldség, Gazdag A-, K- és C-vitaminban, vasban, magnéziumban és antioxidánsokban, a kalóriatartalma viszont nagyon alacsony. A mángold  a céklával áll rokonságban, de nem a gyökerét, hanem a leveleit fogyasztjuk.A teljes levél ehető és nagyon finom! A  levél közepe is ropogós és kellemes ízű. 

800 Ft / csomag
4000 Ft/kg

Mikrozöldek Vegyes 1.

Mikrozöld Vegyes I.  kizárólag mikrozöldnek való, vegyszermentes vetőmagot használunk. Mit tartalmaz:  Pak Choi Vörös, Pak Choi Saláta Mix, Fűszeres Salátakeverék, Fodros Levelű keverék, Japán Mustárspenót, Rukkola, Mustár. Bemutatása: Pak Choi Vörös: . A Vörös Pak Choi mikrozöld a kínai káposzta különleges, bordó-lila szárú és levelű, enyhén édeskés, lágy ízű változata. Magas A-, C-, E- és K-vitamin-, valamint ásványianyag-tartalma (vas, kalcium, kálium) miatt kiváló szuperélelmiszer. Jellemzők és termesztés: Íz és textúra: Lágy, enyhén csípős, ropogós. Szín: Jellegzetes, intenzív bordó-lila szín. Felhasználás és tápérték: Felhasználás: Salátákba, szendvicsekre, ázsiai ételekhez dekorációként. Egészség: Gazdag antioxidánsokban, rostokban, segíti az emésztést. Pak Choi Saláta Mix: A Pak Choi (vagy bok choy) mikrozöldek és mixek az ázsiai konyha friss, roppanós és rendkívül tápláló képviselői, amelyek kiválóan termeszthetők otthon is. Ízviláguk enyhén káposztás, mustáros, friss és enyhén csípős. Íme egy áttekintés a Pak Choi mikrozöldekről és a keverékekről: 1. Pak Choi Saláta Mix Jellemzői: A mixek különböző ázsiai fajtákat kombinálnak a változatosabb íz és szín érdekében: Összetevők: Pak choi, tatsoi, vörös mustár, komatsuna, mizuna. Karakter: Karakteres, enyhén csípős, mustáros, ázsiai ízvilág. Megjelenés: Sötétzöld levelek, világos, húsos szárak. Íz: Enyhén káposztás, kellemesen friss és roppanós. Tápérték: Magas vas-, kalcium-, magnézium- és vitaminforrás. Típusok: Fehér szárú, zöld szárú, és különleges fajták, mint a vörös vagy a Golden Yellow. 2. Felhasználás terület: A Pak Choi mikrozöld mixek kiválóak, salátákba frissítőként, szendvicsekbe, szendvicskrémekre. Ázsiai levesekhez, tésztaételekhez, zöld turmixokhoz. Fűszeres saláta keverék: A fűszeres salátakeverék mikrozöldek olyan fiatal hajtások, amelyek intenzív ízükkel (csípős, borsos, aromás) és magas tápanyagtartalmukkal dobják fel az ételeket. Jellemző összetevők és ízvilág: Pikáns mixek: Zsázsa, vörös mustár, rukkola, brokkoli, lila karalábé. Fűszeres elemek: Retek, koriander, bazsalikom, perilla (Shiso). Ízprofil: Csípős, tormás, borsos, melyek kiegyensúlyozzák a lágyabb ízeket. Termesztés és felhasználás: Felhasználás: Szendvicsekre, salátákba, levesek tetejére, vagy köretként. Tápanyagok: Gazdagok A-, C-, E-, K-vitaminban, valamint szulforafánban. Fodros Levelű Salátakeverék: A fodros levelű salátakeverék mikrozöld egy rendkívül népszerű, tápanyagdús és könnyen termeszthető választás otthoni termesztésre. Különlegessége, hogy több, eltérő ízvilágú és színű levélzöld magjából áll, amelyeket zsenge korukban fogyasztunk. A keverék főbb jellemzői: Összetétel: Általában rukkola, fodros kel (gyakran vörös levelű), görög zsázsa, valamint vörös és zöld levelű mustár keveréke. Ízvilág: A fodros kel édeskés, lágy káposztaíze keveredik a rukkola és mustár enyhén csípős, pikáns aromájával. Szín és textúra: Színes (tarka: zöld, vöröses), fodros levelek, amelyek dekoratívak és ropogósak. Felhasználás: Ideális szendvicsekhez, salátákhoz, dekorációhoz. Vitaminokban gazdag. Tápérték: A mikrozöldek, köztük a fodros kel keverékek, magasabb koncentrációban tartalmazzák a vitaminokat, mint a kifejlett növények, köszönhetően az séfek és a házi konyha kertje fodroskel fajtáknak és a mikrozöldek technológiájának. Japán Mustár Spenót: A Japán mustárspenót (más néven Komatsuna vagy Brassica rapa var. perviridis) egy rendkívül tápláló, gyorsan növekvő ázsiai mikrozöld. Kiváló választás kezdőknek és a pikáns ízek kedvelőinek. A Japán mustárspenót mikrozöld főbb jellemzői: Ízvilág: Enyhén csípős, a mustárhoz hasonló, pikáns íz, amely nem annyira intenzív, mint a tiszta mustár mikrozöldé. Megjelenés: Húsos, zöld (néha lila árnyalattal rendelkező) levelek, friss megjelenés. Tápanyagtartalom (szuperélelmiszer): Kiemelkedően magas A- és C-vitamin tartalommal rendelkezik. Gazdag kalciumban, magnéziumban és béta-karotinban. Felhasználás: Salátákba, szendvicsekbe, ázsiai ételekhez, vagy díszítésre. Rukkola: A rukkola mikrozöld egy ízletes, tápanyagdús és könnyen termeszthető növényke, amely intenzív, diós-borsos ízéről és ropogós állagáról ismert. Kifejlett társánál kevésbé keserű, kiválóan alkalmas szendvicsek, saláták és húsételek fűszeres díszítésére. Főbb jellemzői: Íz és illat: Intenzív, fűszeres, borsos és enyhén diós ízvilág. Tápérték: Rendkívül gazdag C-vitaminban, K-vitaminban, folsavban (folát) és klorofillban, emellett magas az antioxidáns tartalma is. Egészségügyi hatások: Segíti az emésztést, és a spenóthoz hasonlóan magas kalciumtartalma révén támogatja a csontok egészségét. Mustár: A mustár mikrozöld egy rendkívül gyorsan növő, könnyen termeszthető, intenzíven csípős, tormára emlékeztető ízvilágú "superfood", amely kiváló. Vitaminokban (A, C) és ásványi anyagokban (kalcium, vas) gazdag, emellett segíti az emésztést és támogatja az immunrendszert. A mustár mikrozöld főbb jellemzői: Íz és aroma: Kifejezetten intenzív, fűszeres, csípős, a tormához hasonló íz. Megjelenés: Fehér és vörös fajtái ismertek, dekoratív, apró levelekkel. Egészségügyi hatások: Magas az antioxidáns-tartalma, tisztítja a vért és a májat, élénkíti az anyagcserét. Felhasználás: Kiváló szendvicsekhez, salátákhoz, húsokhoz, tojásos ételekhez.   Jó étvágyat kívánunk hozzá! Ne feledje! A BapTower nem csak növényt nevel, hanem jövőt is!      

550 Ft / db
22 Ft/g
Kategóriák